Uczulenia i alergie to prawdziwa plaga obecnych czasów. Powstają one jako odpowiedź naszego organizmu na duże zanieczyszczenie środowiska naturalnego i mocno przetworzoną żywność. Najczęstszym alergenem są otaczające nasz kurz i roztocza. W naszych domach i mieszkaniach występują liczne patogeny. Dlatego szczególnie jeśli w naszym domu mieszka osoba zmagająca się z problemem alergii powinniśmy dbać o czystość. Całkowite wyeliminowanie kurzu z naszych mieszkań nie jest możliwe, ale stosując się do kilku prostych zasad możemy skutecznie przeciwdziałać jego szkodliwemu oddziaływaniu na alergika.

Dowiec się jak urządzić balkon
Po pierwsze warto pamiętać, że siedliskami kurzu są materiały. Dlatego jeśli któryś z domowników boryka się z problemem alergii warto ograniczyć ilość tekstyliów w mieszkaniu. Koce, poduszki, narzuty i zasłony wyglądają ładnie, ale zatrzymują kurz, który może nasilać objawy alergii. Całkowite wyeliminowanie materiałów nie jest jednak możliwe dlatego do pozostałych powierzchni tekstylnych warto stosować odkurzacze piorące. Umożliwiają one skuteczne usuwanie roztoczy, patogenów i kurzu. Dezynfekują czyszczone powierzchnie i odświeżają je. Odkurzacz piorący to sprzęt przydatny w każdym domu, nie tylko w takim zamieszkanym przez alergika.
Warto pamiętać także o regularnym praniu tekstyliów w wysokich temperaturach. Stosując się do tych prostych zasad przyniesiemy ulgę choremu domownikowi, bez potrzeby całkowitej rezygnacji z designerskiego wyposażenia wnętrza.