Wiele osób w wystroju wnętrz ceni prostotę i minimalizm. Przepych i nagromadzenie dekoracji oraz niepotrzebnych przedmiotów przytłaczających wnętrze, nie zapewnia dobrych warunków do odpoczynku. Dlatego często szukamy rozwiązań, które stworzą z naszego mieszkania prawdziwy azyl.
Dobrym sposobem na stworzenie komfortowego i funkcjonalnego wnętrza jest umeblowanie mieszkania w stylu skandynawskim. To chyba najpopularniejszy kierunek w wystroju, wśród osób ceniących prostotę. Co ciekawe, wykreowanie ciekawego i minimalistycznego wnętrza inspirowanego Europą Północną, nie wymaga zasobnego portfela.
Już sam wygląd skandynawskich osiedli przykuwa uwagę prostotą, ale i nietuzinkowością. Drewniane domy są pomalowane zazwyczaj kolorową farbą: zieloną, czerwoną, niebieską, a nawet żółtą. Duże okna zapewniają właściwe naświetlenie pomieszczeń i pomagają w pełni nacieszyć się promieniami słonecznymi podczas krótkich, zimowych dni. Wnętrze w stylu skandynawskim utrzymane jest zwykle w jasnych kolorach, aby jeszcze bardziej rozświetlić pomieszczenia.