Wiele osób marzy o posiadaniu własnego mieszkania lub zakupie domu. Niektórzy mają już działki budowlane i stoją przed trudnym wyborem projektu idealnego domu. Większość chce połączyć tradycyjną stylistykę z nowoczesnymi usprawnieniami i wygodami.
Z tego powodu domy z bali cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród osób poszukujących wymarzonego lokum. Moda na drewniane konstrukcje przyszła do Polski z Zachodu. Tam domy z bali nie są niczym nowym. Są łatwe i tanie w budowie. Wzrok przyciąga piękna stylistyka domów. Kojarzą się z wiejskim stylem, przytulną atmosferą i skandynawskim urokiem.
Często priorytetem jest krótki czas budowy. Tutaj czas działa na korzyść domów z bali. Wystarczy kilka miesięcy i budowla jest gotowa. Można się już wprowadzać. Z pewnością ucieszy to rodziny pragnące jak najszybciej zamieszkać we własnym domu. Drewniane konstrukcje łatwo się nagrzewają, więc zimą nie ma problemów z wychłodzeniem pomieszczeń. Jednak trzeba pamiętać o wyższych kosztach ubezpieczenia domu z bali, niż w przypadku domu murowanego.