Suwalszczyzna ? niezwykła kraina czeka!

Kojarzona z pięknymi krajobrazami i przyrodniczym bogactwem, może się okazać idealnym kierunkiem niejednej rodzinnej wycieczki. Suwalszczyzna to wspaniałe atrakcje oraz magiczne miejsca, którym nie można się oprzeć. Coraz lepsze zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć bez problemów, a ogromna ilość atrakcji chroni nas przed nudą. W jaki sposób możemy spędzić wolny czas na Suwalszczyźnie?

Na jakie atrakcje powinniśmy tu zwrócić szczególną uwagę? Suwalszczyzna to idealny kierunek rodzinnej wycieczki. Tu każdy, bez względu na wiek i osobiste zainteresowania, znajdzie dla siebie coś ciekawego. Piesze wycieczki po terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego to jedna z najciekawszych propozycji. Docenią ją zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i ci, których fascynuje przyroda. Dolina Czarnej Hańczy, malownicze jeziora, rejsy po Kanale Augustowskim ? oto kolejne propozycje dla tych, którzy na terenie Suwalszczyzny chcą miło i pożytecznie spędzić wolny czas.

Na Suwalszczyźnie można się też spotkać z bohaterami znanych i lubianych bajek dla dzieci. Gdzie? W takich miejscach, jak Muzeum Marii Konopnickiej, które dla rodzin szukających wyjątkowych atrakcji jest jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po tej części kraju. Inna atrakcja, która ma ogromne znaczenie dla najmłodszych turystów, to Baśniowy Szlak z ciekawymi Wioskami Bajek. To dzięki nim dzieci mogą tu spędzać czas na beztroskiej zabawie, z kolei dorośli mogą się cieszyć pięknymi krajobrazami tak ważnych dolin, jak doliny Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy.