Niezwykła atmosfera oraz ciekawa zabudowa – oto powody, dla których turyści tak chętnie odwiedzają Sejny. Z pewnością warto tu zajrzeć w czasie swej wycieczki po terenach województwa podlaskiego. Jakie zabytki mogą tu oczarować zwiedzających? Jakimi atrakcjami mogą się pochwalić Sejny?

Sejny, które swego czasu były dość pomyślnie rozwijającym się miastem prywatnym, mogą oczarować ciekawymi przykładami dawnej architektury. Wielką atrakcja jest tu Fundacja Pogranicze, której najważniejszym obiektem jest dawna Biała Synagoga. Ta niezwykła pamiątka po społeczności żydowskiej z pewnością może zadziwić każdego, a jej piękna bryła zajmuje ważne miejsce w lokalnym krajobrazie. Wielką atrakcją jest również tutejszy klasztor, którym przez wieki opiekowali się dominikanie. Na terenie tego właśnie klasztoru odbywały się wielkie odpusty połączone z jarmarkami, dzięki którym Sejny znane były w całej okolicy.

Współczesne Sejny są atrakcyjne dla tych, którzy lubią czuć atmosferę typową dla terenów pogranicza. Wielonarodowy charakter tej miejscowości można tu wyczuć niemal na każdym kroku. Tutejsze restauracje mogą oczarować zróżnicowanym menu, w którym ważne miejsce zajmują specjały kuchni litewskiej. O wielonarodowym charakterze tej części kraju świadczą też liczne imprezy, dzięki którym Sejny są chętnie odwiedzane przez miłośników dobrej zabawy. Festyny i festiwale to jednak nic w porównaniu z niezwykłą imprezą dla najmłodszych. Jest nią Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Krajów Nadbałtyckich, który należy do najważniejszych wydarzeń kulturalnych na terenie województwa podlaskiego.

 

W Sejnach znajduje się drugi oddział Biura Nierchomości Estatee na ulicu Konarskiego 1

 

Również ciekawą miejscowością, przygraniczną jest miejscowość Wizajny położoną około 60 kilometry wzdłóż granicy z Litwą.

Pełna malowniczych zakątków Suwalszczyzna to atrakcyjne miejsce na krajowe wczasy dla tych, którzy chcą przeżyć wyjątkową przygodę na łonie natury. Suwalszczyzna kusi, a czekające tu atrakcje mają wiele uroku. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części kraju? Jakimi skarbami może nas oczarować ten region? Jedną z ciekawszych miejscowości, którym warto poświęcić swój czas w trakcie wypoczynku na terenie Suwalszczyzny, są Wiżajny. W tej miejscowości można znaleźć tanie noclegi, nie brak tu również atrakcji, które mogą przyciągać skutecznie uwagę turystów. Dumą miejscowości jest jej zabudowa małomiasteczkowa, lasy oraz jezioro Wiżajny. Kuszą też pobliskie wąwozy oraz malownicze wzgórza, dzięki którym wypoczynek w tej części kraju staje się prawdziwą przyjemnością. Jak można tu spędzić czas? Przede wszystkim aktywnie. Suwalszczyzna to idealne miejsce dla tych, którzy stawiają na piesze lub rowerowe wycieczki. Krajowe wczasy mogą tu również miło spędzić te osoby, którym marzy się beztroski wypoczynek nad malowniczymi jeziorami. Jedno jest pewne – w tej części kraju nudzić się nie można.

Zobacz również Puszcza Augustowska

Puszcza Augustowska i jej skarby

Puszcza Augustowska zalicza się do największych kompleksów leśnych w Polsce, który swym zasięgiem obejmuje prawie całą Równinę Augustowską. Płaski teren, urozmaicony wydmami, surowy klimat oraz rozległe bory sosnowe – oto najbardziej charakterystyczne cechy tego wielkiego lasu. Co można tu zobaczyć?
Wycieczki po Puszczy Augustowskiej będą nie lada gratką dla turystów – przyrodników. Na terenie tego lasu spotkać się można z bobrami i rysiami, wielkim przeżyciem będą tu również spotkania z łosiami. Dzięki takim gatunkom, jak głuszce, biegusy zmienne czy kwiczoły, lasy te stają się atrakcyjnymi punktami i dla tych, którzy wolny czas chcą spędzić na prowadzeniu ornitologicznych obserwacji. Niezapomnianych wrażeń dostarczają też wędrówki wzdłuż Czarnej Hańczy – jednej z piękniejszych rzek w Polsce, spełniającej oczekiwania tych osób, które stawiają na spływy kajakowe. Nie brak tu również pięknych jezior, w gronie których wyróżnia się jezioro Wigry – największe na Suwalszczyźnie.
Puszcza Augustowska może się okazać ciekawym kierunkiem wycieczki i dla tych osób, które są zainteresowane zabytkami techniki. Bez wątpienia warto zobaczyć słynny Kanał Augustowski, którego długość przekracza 100 km. Ta wyjątkowa droga wodna łączy dorzecza Wisły i Niemna. Jest to cenna pamiątka z pierwszej połowy XIX wieku, która do dziś zachwyca swoimi śluzami. Turyści, którzy postawią na rejs po tym kanale, z pewnością będą przez długi czas wspominać tę wyjątkową przygodę.

 

Zobacz również Kanał Augustowski

Klasztor w Wigrach

W Polsce można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Z pewnością jednym z takich miejsc jest Klasztor w Wigrach. Wieś Wigry znana jest z zespołu klasztornego Kamedułów. Jest to bardzo piękny oraz cenny zabytek w którym podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku wypoczywał Papież Jan Paweł II. Zabudowania kościelne znajdują się na dwóch tarasach, a góruje nad nimi barokowy kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z dwiema wieżami. Z kolei wewnątrz można podziwiać siedem pięknych ołtarzy. Na górnym tarasie na podwórzu zamkniętym murem i wieżą zegarową stoi dziesięć domków zakonników ( czyli tak zwane eremy ). Natomiast budynek refektarza znajduje się na dolnym tarasie, gdzie wzniesiono dom pielgrzyma – foresterię oraz dom furtiana. Klasztor w Wigrach jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny, dlatego warto tu przyjechać, aby go zobaczyć. Jest to jedno z tych miejsc w Polsce, które można polecić turystom chcącym zobaczyć ciekawe miejsca w naszym kraju.

Dom na Sprzedaż w Wigrach

Oferty Premium

Najem dobowy i okazjonalny