Zainspiruj się pomysłami do gabinetu


Gabinet to miejsce do spokojnej kontemplacji pracy lub nauki. To pokój, w którym ty ani twoje dzieci nie będziecie przeszkadzać. Powinna to być wygodna i produktywna przestrzeń. Powinien także pobudzać inspirację i stymulować kreatywność. Gotowy na rozpoczęcie projektowania idealnego pokoju do nauki dla Twojego domu ? Oto jak to zrobić. O jakich elementach należy pamiętać przy projektowaniu gabinetu?

Lokalizacja
Wybierz zaciszny i cichy pokój; idealnie gdzieś, gdzie możesz dostać promienie słoneczne rano lub wieczorem. Słońce nachodzące na biurko może pięknie wyglądać.

Meble
Potrzebujesz dobrze zaprojektowanego biurka i krzesła - zaplanuj dużo miejsca do przechowywania nad głową lub wzdłuż co najmniej jednej ściany bocznej. Jeśli gabinet przeznaczony jest dla dzieci, zmniejsz jego rozmiar, aby dopasować do ich wygody.

Oświetlenie
Będziesz potrzebować miękkiego oświetlenia otoczenia i lampki zadania obok biurka, takiej jak lampa do czytania z rzutem, który można regulować. Dobrze jest mieć dużo naturalnego światła w tym pomieszczeniu. Ergonomicznie zaprojektowane krzesło jest koniecznością, jeśli spodziewasz się spędzić dużo czasu przy biurku. Jeśli pozwala na to miejsce, dodaj krzesło wypoczynkowe, w którym możesz postawić stopy i zrelaksować się.

Funkcjonalność
Dobrze zaplanuj obszary funkcjonalne. Szuflady do przechowywania powinny mieć organizery na dokumenty i artykuły papiernicze. Mają mnóstwo półek na książki i inne zasoby. Nie zapomnij o koszu na śmieci i miej rośliny w doniczkach, aby utrzymać świeże powietrze. Upewnij się, że jest wystarczająca liczba punktów elektrycznych dla wszystkich ładowarek (laptop, telefon komórkowy itp.), Drukarki, lampy studyjnej, modemu Wi-Fi i wszystkiego innego, czego potrzebujesz przy biurku. Jeśli punkty elektryczne znajdują się poniżej poziomu biurka, poproś zarządcę przewodów dla łatwiejszego dostępu.

Kolory
Neutralne kolory dobrze sprawdzają się w gabinecie. Jeśli ten pokój będzie używany przez twoje dzieci, odcienie zieleni i cytrynowej żółci uspokajają i sprzyjają czujności umysłowej. Siedząc przy biurku, powinieneś skierować się na wschód lub północ. Ponadto idealnie, południowa ściana nie powinna mieć żadnych okien.