Jakie obiekty budowlane opłaca się budować?
Jakie obiekty budowlane opłaca się budować?
Na jakich obiektach można zarobić w tej chwili? Co nie ma sensu? Bloki, domy, galerie handlowe, parkingi, sklepy na ulicach, tereny zielone. Przeczytaj o tym, co zbudować i o plusach, minusach budynków.
Bloki – budynki wielorodzinne
Wiele osób szuka mieszkania do wynajęcia w pobliżu miejsca pracy albo z przyjemnym widokiem z okna. Mieszkają tam krótszy lub dłuższy czas i ewentualnie kupują dla siebie. W tym, w którym wynajmują lub szukają innej dzielnicy. Budowa bloków ma wiele zalet, ale też wady. Nie każdy chce mieć wielu sąsiadów, wspólną klatkę schodową. Mimo to bloki mieszkalne to dobre rozwiązanie, jeśli ktoś nie chce dużego domu. Dla rodzin, singli i każdego, kto lubi balkony, tarasy, obok siebie.
Domy – najlepiej poza miastem
Mają sens, gdy są zlokalizowane w ładnej okolicy. Obok lasu, plaży, a nie w pobliżu ulicy z wieloma jadącymi samochodami. Wystarczy znaleźć teren w ładnej okolicy. Uzyskać pozwolenie na budowę i zaprojektować wymarzony dom. Zrobi to biuro projektowe i profesjonaliści tam pracujący. Za domem można mieć różne gatunki roślin w ogrodzie.
Kwiaty, drzewa, krzaki róży i wiele innych.
Galerie handlowe – czy ich budowa ma sens? Czy będą mieć klientów?
Nowa sytuacja i zamknięte centra handlowe sugeruje, że sklepy w galeriach nie mają sensu. Duża część lokali marnuje się i nie jest wynajmowana. Zamknięte też nie przynoszą dochodu. Nie powstaną raczej nowe tego typu obiekty. Obecne tracą klientów i nie wiadomo czy zostaną otwarte. W tego typu miejscach są także lokale gastronomiczne i można coś zjeść na wynos i często na miejscu. Ludzie lubią odwiedzać kino w centrum handlowym i obejrzeć film przy okazji zakupów. Jeśli ten biznes przetrwa, będą robić to nadal.
Parkingi – więcej miejsc do parkowania
W miastach nie ma gdzie zaparkować. Pod sklepami pierwszeństwo mają klienci. Na chodnikach nie zawsze wolno, a na osiedlach są szlabany. Dlatego potrzebne są parkingi płatne dla osób przyjeżdżających do miasta. Oprócz tego są strefy płatnego parkowania dostępne na ulicach i turyści z nich korzystają. To dobre rozwiązanie dla wielu osób chcących zwiedzić miasto w sezonie turystycznym. Miejsca do parkowania są potrzebne i warto budować parkingi na wiele samochodów. Zmieści się ich dużo i cena będzie atrakcyjna za godzinę parkowania. Dostępny może być abonament parkingowy dla osób korzystających często. Zachęci to do kupna odwiedzających i mieszkańców jadących do pracy.
Sklepy – gdzie, jeśli nie w galeriach?
Na ulicach przeważnie budowane są mniejsze sklepiki. Piekarnie, spożywcze, większe dyskonty. Nie ma zbyt wielu odzieżowych, z wyposażeniem dla domu. Dlatego teraz warto pomyśleć o budowie przy ulicach. Dobry pomysł to większy sklep odzieżowy przy popularnych ulicach, alejach. Znanych mieszkańcom i turystom miejscach, żeby łatwo było trafić. Podobnie jak zagraniczne butiki z dużymi szybami przy największych ulicach.
Zieleń w mieście – parki, skwery
To także jest ważny element krajobrazu. Trzeba odpocząć od miejskiego zgiełku. Dlatego tereny zielone w mieście to zapewnią. Posadzone tam różne gatunki kwiatów w kolorowych barwach. W takich miejscach jest też mini siłownia w plenerze dla chętnych. Na meblach miejskich też można się zrelaksować. Zieleń, drzewa, kwiaty, sprzęt do ćwiczeń i piękna pogoda. Zachęca to do odpoczynku na świeżym powietrzu.
Biurowce – czy mimo home office mają sens?
Potrzebne, bo pracownicy nie zawsze chcą pracować zdalnie. Nie każdy też ma warunki do tego typu pracy. Przeszkadzają dzieci, zwierzęta, remonty u sąsiadów i brak towarzystwa. Dlatego biurowce w mieście niezbędne i zapewniają komfort pracy. Miło się przychodzi do biura i cieszy spokojem. Czasami trzeba coś omówić osobiście, żeby nie było nieporozumień, błędów.
Jak widać, warto budować bloki, domy, sklepy, tereny zielone, parkingi i inne obiekty. Ważne, żeby były używane przez ludzi.