Puszcza Augustowska i jej skarby

Puszcza Augustowska zalicza się do największych kompleksów leśnych w Polsce, który swym zasięgiem obejmuje prawie całą Równinę Augustowską. Płaski teren, urozmaicony wydmami, surowy klimat oraz rozległe bory sosnowe – oto najbardziej charakterystyczne cechy tego wielkiego lasu. Co można tu zobaczyć?
Wycieczki po Puszczy Augustowskiej będą nie lada gratką dla turystów – przyrodników. Na terenie tego lasu spotkać się można z bobrami i rysiami, wielkim przeżyciem będą tu również spotkania z łosiami. Dzięki takim gatunkom, jak głuszce, biegusy zmienne czy kwiczoły, lasy te stają się atrakcyjnymi punktami i dla tych, którzy wolny czas chcą spędzić na prowadzeniu ornitologicznych obserwacji. Niezapomnianych wrażeń dostarczają też wędrówki wzdłuż Czarnej Hańczy – jednej z piękniejszych rzek w Polsce, spełniającej oczekiwania tych osób, które stawiają na spływy kajakowe. Nie brak tu również pięknych jezior, w gronie których wyróżnia się jezioro Wigry – największe na Suwalszczyźnie.
Puszcza Augustowska może się okazać ciekawym kierunkiem wycieczki i dla tych osób, które są zainteresowane zabytkami techniki. Bez wątpienia warto zobaczyć słynny Kanał Augustowski, którego długość przekracza 100 km. Ta wyjątkowa droga wodna łączy dorzecza Wisły i Niemna. Jest to cenna pamiątka z pierwszej połowy XIX wieku, która do dziś zachwyca swoimi śluzami. Turyści, którzy postawią na rejs po tym kanale, z pewnością będą przez długi czas wspominać tę wyjątkową przygodę.

 

Zobacz również Kanał Augustowski