Niezwykła atmosfera oraz ciekawa zabudowa – oto powody, dla których turyści tak chętnie odwiedzają Sejny. Z pewnością warto tu zajrzeć w czasie swej wycieczki po terenach województwa podlaskiego. Jakie zabytki mogą tu oczarować zwiedzających? Jakimi atrakcjami mogą się pochwalić Sejny?

Sejny, które swego czasu były dość pomyślnie rozwijającym się miastem prywatnym, mogą oczarować ciekawymi przykładami dawnej architektury. Wielką atrakcja jest tu Fundacja Pogranicze, której najważniejszym obiektem jest dawna Biała Synagoga. Ta niezwykła pamiątka po społeczności żydowskiej z pewnością może zadziwić każdego, a jej piękna bryła zajmuje ważne miejsce w lokalnym krajobrazie. Wielką atrakcją jest również tutejszy klasztor, którym przez wieki opiekowali się dominikanie. Na terenie tego właśnie klasztoru odbywały się wielkie odpusty połączone z jarmarkami, dzięki którym Sejny znane były w całej okolicy.

Współczesne Sejny są atrakcyjne dla tych, którzy lubią czuć atmosferę typową dla terenów pogranicza. Wielonarodowy charakter tej miejscowości można tu wyczuć niemal na każdym kroku. Tutejsze restauracje mogą oczarować zróżnicowanym menu, w którym ważne miejsce zajmują specjały kuchni litewskiej. O wielonarodowym charakterze tej części kraju świadczą też liczne imprezy, dzięki którym Sejny są chętnie odwiedzane przez miłośników dobrej zabawy. Festyny i festiwale to jednak nic w porównaniu z niezwykłą imprezą dla najmłodszych. Jest nią Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Krajów Nadbałtyckich, który należy do najważniejszych wydarzeń kulturalnych na terenie województwa podlaskiego.

 

W Sejnach znajduje się drugi oddział Biura Nierchomości Estatee na ulicu Konarskiego 1

 

Również ciekawą miejscowością, przygraniczną jest miejscowość Wizajny położoną około 60 kilometry wzdłóż granicy z Litwą.