Polskie skarby ? Czarna Hańcza

Jest jednym z największych skarbów Pojezierza Suwalskiego oraz jedną z najsłynniejszych rzek w Polsce. Czarna Hańcza to wyjątkowy szlak wodny, którego pokonanie może sprawić wiele radości każdemu miłośnikowi przyrody. Co warto wiedzieć na temat tej niezwykłej rzeki?

Dla kogo wycieczki doliną Czarnej Hańczy mogą się okazać wspaniałą przygodą?Czarna Hańcza to wyjątkowa rzeka. Na tych turystów, którzy zdecydują się na pokonanie tej słynnej trasy wodnej, czekają nie lada atrakcje. Czarna Hańcza płynie przecież przez najpiękniejsze tereny Pojezierza Suwalskiego i Równiny Augustowskiej. W trakcie spływów kajakowych Czarną Hańczą można się nacieszyć widokiem najsłynniejszych mazurskich jezior ?

Hańcza oraz Wigry.

Na turystów czekają tu i inne atrakcje, w gronie których nie brak ciekawych zabytków techniki. Jednym z tych najważniejszych jest Kanał Augustowski, zaprojektowany w początkach XIX wieku przez generała Ignacego Prądzyńskiego. Jego dworek to z kolei jeden z ciekawszych zabytków, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po Augustowie. Z pewnością warto zajrzeć i do klasztoru kamedułów, który dumnie wznosi się nad jeziorem Wigry. Ten ciekawy zabytek architektury sakralnej powstał w początkach XVIII wieku z fundacji Władysława IV Wazy. Do dziś stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych w tej części kraju, stanowi też ciekawa wizytówkę doliny Czarnej Hańczy.Spływy kajakowe Czarną Hańczą to wspaniała przygoda oraz wyprawa, w trakcie której można nacieszyć się pięknej polskiej przyrody. Tanie noclegi można znaleźć w licznych stanicach, w gronie których nie brak już obiektów kultowych w świecie miłośników aktywnego wypoczynku.