Idealne dodatki do każdego biura

Urządzanie biura to nie tylko mebla, równie ważne są dodatki, które zdecydujemy się w nim umieścić. Co ważne, nie mogą być one przypadkowe! Muszą mówić o charakterze firmy i jej pracowników, o jej misji, założeniach i jeszcze wielu innych rzeczach. Choć może Ci się to wydawać bardzo skomplikowane, wystarczy, że przeczytasz ten artykuł i od razu zrozumiesz, jak przekazać ducha firmy nawet w skromnych dodatkach!

Ozdoby na ściany w biurze
Puste ściany to też dobry pomysł, o ile ich uzasadnieniem nie jest to, że nie mieliśmy zamysłu na wystrojenie ich. Na ścianach mogą zawisnąć zdjęcia naszego zespołu, zadowolonych klientów albo naszych flagowych produktów. W ten sposób każdy gość będzie od razu widział, że jesteśmy oddani swojej pracy. Możesz też postawić na obrazy, które będą pasować do kolorystyki wnętrza lub do misji waszej firmy. Jeśli stawiasz na bogaty wystrój, możesz zamówić ręcznie malowany obraz lub wybrać się go galerii i kupić coś ze sztuki nowoczesnej albo klasyczna. Wszystko zależy od wrażenia, które chcesz wywołać.

Biurka i powierzchnie poziome
Możesz pozwolić swoim pracownikom, aby sami urządzili swoje biurka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy dodali coś od siebie. Warto zdecydować się na coś minimalistycznego, ale nadal dodającemu przestrzeni charakteru, jak na przykład elegancka waza albo rzeźba w kamieniu. Możemy też dodać kwiaty na szafki w biurach albo inne rośliny. Jeśli pomieszczenia są białe, dobrze na ich tle będą prezentować się liściaste zielone rośliny w szarych lub czarnych doniczkach. Ważne jest, żeby nie przesadzić z ilością dekoracji, żeby całość nie wyglądała tandetnie albo jak pchli targ.

Podłogi, dywany, wykładziny
Tak naprawdę to, czy w ogóle powinniśmy jakoś ozdabiać podłogę, zależy od materiału, z którego została wykonana. Przeważnie do biur wybiera się panele albo płyty, które już same w sobie wyglądają bardzo szykownie i nie potrzeba nam niczego więcej. Czasami możemy zdecydować się na dywan, ale na pewno nie taki, który pokryje całą powierzchnię podłogi, bo będzie one wtedy wyglądać nieelegancko. Ważne jest, aby pomieszczenie było funkcjonalne, a więc nie możemy stawiać niczego pod nogami naszych pracowników i zagracać przestrzeni, po której będą się poruszać w ciągu dnia.

Pomysły na gabinet w biurze