Home staging


Home staging, również w Polsce staje się coraz bardziej popularną branżą towarzyszącą branży obrotu nieruchomościami. Potrzeba do tego zmysłu i poczucia estetyki połączonych z pasja wnętrzarską.


Specyfika home stagingu polega na jak najlepszym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży, tak by przyszły potencjalny klient chciał kupić nieruchomość jak najszybciej, bez nadmiernego rozważania. To tak jak podczas rozmowy kwalifikacyjnej, pierwsze sekundy są decydujące, można to również porównać do zakupów odzieżowych, kiedy coś przykuwa naszą uwagę i od razu, pośpiesznie chcemy to mieć. Jest to ogólna zasada rynku konsumpcyjnego: zmysł estetyczny jest jednym z pierwszych bodźców odbieranych przez człowieka, dopiero potem sprawdzamy dany produkt pod względem użyteczności, funkcjonalności itd.

przygotowanie do sprzedaży

Home staging jest jak najbardziej trafionym pomysłem jeśli chodzi o większe pozyskiwanie zainteresowanych daną nieruchomością klientów, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż ogłoszenia, które często są zamieszczane na portalach w ogłoszeniach czy bazach nieruchomości prezentują nie zawsze korzystne zdjęcia, ukazujące wiele mankamentów.

Z pomocą przychodzi home saging, którego celem jest zainteresowanie klienta, wywołanie u niego pozytywnych skojarzeń i emocji. Ma rozwiać wątpliwości i ułatwić decyzję związaną z zakupem nieruchomości.

Pierwszym etapem jest przygotowanie nieruchomości, czyli przede wszystkim zadbanie o porządek i czystość, usunięcie zbędnych rzeczy, tak by można było wykonać jak najbardziej atrakcyjne zdjęcia. Subtelne dodatki dające efekt przytulności, rodzinnego klimatu, są drobnym, niemniej bardzo istotnym detalem. Ściany pomalowane na jasne kolory również dają potencjalnemu nabywcy wyobrażenie lepszego dostosowania nieruchomości do jego indywidualnych potrzeb. W home stagingu unika się jaskrawych kolorów, licznych dekoracji. Ściany powinny być puste, co dodatkowo daje wrażenie większej przestrzeni. Nie powinno być mebli, unika się eksponowania rodzinnych pamiątek, natomiast dobrze prezentują kwiaty doniczkowe lub świeże w wazonie.

przygotowanie do sprzedaży pokój dzienny

Osoby planujące sprzedaż nieruchomości powinny rozważyć skorzystanie z usług home saging, ponieważ jak pokazują statystyki, nieruchomości przygotowane zgodnie z wytycznymi home sagingu cieszą się większym zainteresowaniem, sprzedają się szybciej i w korzystniejszych z perspektywy sprzedającego cenach. Warto zainwestować w profesjonalne przygotowanie lokalu przez specjalistów, charakteryzujących się przede wszystkim zmysłem estetycznym, znających oczekiwania klienta i potrafiących na nie odpowiedzieć.


Błedy przy przygotowaniu mieszkania do wynajmu